Monika Jankovská je vo väzbe už vyše roka, pričom obvinenia na jej hlavu sa vzniesli v kauze Víchrica aj Búrka. Niekdajšia štátna tajomníčka na tom ale nie je zdravotne najlepšie, pričom o jej aktuálnom stave prehovoril právny zástupca Peter Erdös.

Bývalá sudkyňa po zaplatení 100-tisícovej kaucie dúfala, že sa dostane von z kolúznej väzby, no nestihla ani poriadne zatvoriť bránu, keď voči nej vyšetrovatelia vzniesli nové obvinenie v kauze baru Fatima. Extajomníčka, ktorá vo svojej výpovedi priznala nečakaný dar od podnikateľa Bödöra, sa podľa slov jej právneho zástupcu psychicky zložila a okamžite putovala do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.

V zariadení je pritom dodnes, no Peter Erdös podľa Plusky prezradil, že podali žiadosť o prepustenie z väzby: “V tejto situácii, jednak po zdravotnej stránke a zároveň vzhľadom na to všetko, ako dlho je vo väzbe, s prihliadnutím na všetky obmedzenia a povinnosti, ktoré jej boli uložené Najvyšším súdom SR, peňažnú záruku, akékoľvek kolúzne aktivity považujem za sci-fi,“ pohoršuje sa.

Napokon odhalil aj to, ako je na tom Jankovská zdravotne: “Vyžaduje si neustálu ústavnú zdravotnú starostlivosť. Užíva lieky v rámci svojho liečenia,” priblížil stav obvinenej. Ten sa mal výrazne zmeniť po aktuálnom obvinení v novej kauze: “To, čo sa jej stalo, ešte výraznejšie zhoršilo jej zdravotný stav,” dodal. Nie je tak jasné, kedy bude Jankovská schopná nemocnicu opustiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Televízia Markíza