Monika Jankovská dúfala, že sa jej podarí dostať konečne na slobodu, no po poslednom rozhodnutí súdu o predĺžení väzby sa dvere s nádejou opäť zatvorili. Jej právny zástupca Peter Erdős uviedol v šokujúcej výpovedi, že z jeho klientky je dnes ľudská troska.

Bývalá štátna tajomníčka neuspela na súde ani prednedávnom, keď jej sudca predĺžil kolúznu väzbu. Krátko na to šokovala verejnosť správa, že Jankovská zjedla väčšie množstvo liekov a musela byť hospitalizovaná. Ministerka spravodlivosti uviedla, že Jankovská pôvodne tvrdila, že ich užila len preto, aby sa jej podarilo zaspať. Napokon však po právnom zástupcovi Erdősovi odkázala, že išlo o vedomé siahnutie si na život.

V najnovšom otvorenom rozhovore pre Plusku odhalil šokujúce slová. Jankovská sa podľa neho zmenila na ľudskú trosku. “Mal som možnosť ju v utorok vidieť. Pohľad na ňu bol naozaj zlý, pretože bolo vidieť, že momentálne je to ľudská troska. Aj preto, ako prebieha celé trestné konanie, keďže sa rozhodla priznať a spolupracuje aj s políciou na odhaľovaní inej trestnej činnosti, jednoducho je to zlomený človek. Nevidí žiadnu nádej, že sa to môže niekde pohnúť akýmkoľvek smerom… Monika Jankovská upadla do zúfalstva,” uvádza.

Právnik je nespokojný s tým, ako dlho trvá väzba jeho klientky s minimálnym počtom úkonov či výsluchov. Sudca konštatoval pri predĺžení väzby, že síce ide o neprimerané prieťahy, no tie sú spôsobené najmä pandémiou koronavírusu, ktorá komplikuje prácu všetkých odvetví. Rozhodnutie Jankovskej siahnuť si na život však vraj neprišlo zo dňa na deň! “Nie je to tak, že prišiel jeden moment. Postupne sa to zbieralo. Vidíte, ako sa to vyvíja, nič sa nedeje, rozhodnete sa spolupracovať a zasa sa nič nedeje, predĺži sa väzba, nič sa nedeje. Čokoľvek sa urobí, pre ňu nedáva zmysel. A takto to ona vyhodnotila,” dodáva napokon. Ministerka Kolíková pritom nedávno uviedla, že je možné rokovať o nových podmienkach v kolúznej väzbe, no zároveň je otázkou, prečo nastala táto verejná debata a požiadavka na zmenu až v čase, keď sa vo väzbe ocitajú známe mená.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/Startitup, SME