Súd v kauze Fatima sa v stredu na Okresnom súde v Trnave opäť začína na druhý pokus. Koncom augusta sa otvorenia zúčastnila aj samotná Monika Jankovská, ktorá sa rozplakala a začala triasť. Sudca musel napokon vytýčiť nový termín 7. septembra, keďže Jankovská mala mať skrátenú lehotu na preštudovanie obžaloby. 

Monika Jankovská koncom augusta prišla pred budovu trnavského súdu v sprievode svojho právneho zástupcu, pričom sa začala viditeľne triasť a plakať. K jej kolapsu sa následne vyjadrila špeciálna prokuratúra, no aj odborník. Bývalá sudkyňa sa mala pred sudcu postaviť v stredu, keďže sudca pôvodné pojednávanie odročil na dnes kvôli skrátenej lehote na preštudovanie obžaloby.

Na dnešné pojednávanie sa ale nedostavila, a zároveň dala súhlas na priebeh bez jej prítomnosti. Ako uviedol denník Pravda, pred kamery sa postavil len advokát Peter Erdös: “Nebudem sa z úcty k súdu pred vojdením do pojednávacej miestnosti k ničomu vyjadrovať. Ako vidíte, pani Jankovská neprišla zo zdravotných dôvodov,” odvetil.

Právny zástupca zároveň predložil súdu aktuálnu lekársku správu Jankovskej, ktorá doposiaľ chýbala. Súhlas na proces bez prítomnosti predložil aj Jankovskej svat Peter Vasko. Niekdajšia štátna tajomníčka podľa slov advokáta nie je spôsobilá zúčastňovať sa pojednávaní, no je spôsobilá vnímať zmysel a účel trestného konania. Na Okresný súd v Trnave sa však dostavil Róbert Krajmer aj Ondrej Janíček, pričom prokurátor ÚŠP Ondrej Repa mohol vzniesť obžalobu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  pravda.sk │ Foto: YT/Denník N