Politická strana Demokrati patrí medzi tie mladšie, no nie je v nej núdza o zaujímavé mená. Expremiér Eduard Heger či jej súčasný líder a bývalý minister obrany Jaroslav Naď sú tými najväčšími. Neúspech v parlamentných voľbách v roku 2023 stranu nepoložil.

Hoci ani v prieskumoch veľké percentá nezískava, teraz Demokrati útočia na europarlament, a to dosť šokujúcimi heslámi na svojich bilbordoch.

Nápisy ako “Bez Ruska neprežijeme”, “Skutok sa nestal” alebo dokonca “EÚ a NATO nepotrebujeme” vyzerajú skôr ako z dielne Mariána Kotlebu, no skutočne s nimi vyrukovala proeurópsky orientovaná strana. A dôvod?

„Proti zlu sa v rukavičkách nevyhráva, je na čase vybrať zo skrine boxerské rukavice. Poznáte nás a viete, že sa nebojíme povedať pravdu, nech je akokoľvek tvrdá. Áno, zadávateľmi tejto reklamy sú Demokrati, no autormi týchto škandalóznych sloganov sú Fico, Danko, Pellegrini a ak ste ich zbadali a pobúrili vás, je to správne. Aj nás pobúrili už v čase, keď tieto heslá ako ruské hlasné trúby vykrikovali pred celým Slovenskom. Garantujem vám, že ak týchto kumpánov pošleme do Európskeho parlamentu, toto isté budú hlásať aj tam. Také Slovensko chceme v zahraničí, takto chceme, aby nás poznali? Odmietame sa na tomto proruskom kolaborantstve podieľať v zahraničí,” uviedol šéf strany Jaroslav Naď.

Podľa neho bolo zo soboty na nedeľu, a teda po prezidentských voľbách, vylepených 99 bilbordov a čoskoro by mali byř prelepené sloganmi opačného významu, a teda trebárs “EÚ a NATO potrebujeme”, “Skutok sa stal”, “Ukrajina je priateľ” a “Bez Ruska prežijeme”.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jaro Naď (@jaro_nad)

Zdroj: Topky | Foto: IG/jaro_nad