Každý z nás by si mal dobre premyslieť, čo vyjde z jeho úst predovšetkým v témach, ktoré sa považujú za citlivé. V prípade politikov toto pravidlo platí dvojnásobne, keďže ich vyhlásenia sú verejné a okamžite konfrontované zo strany verejnosti. Dokonca sa môže stať, že jeden z verejných činiteľov dostane aj anti-cenu, ako to bolo v prípade ministra obrany.

Inštitút ľudských práv (IĽP) posledných deväť rokov udeľuje anti-cenu s názvom “Homofób roka“. V minulosti sa víťazmi ankety stali Štefan Kuffa, Marian Kotleba či Štefan Harabin. Ani jeden z nich si však cenu neprebral. Jediný politik, ktorý si prevzal ocenenie bol Andrej Danko, a zároveň sa za niektoré zo svojich výrokov ospravedlnil.

Najnovšie si za rok 2020 ,,vyslúžil“ anti-cenu minister obrany Jaroslav Naď. Dôvodom je jeho výrok o tom, že podporuje registrované partnerstvá, no nie v prípade rovnakého pohlavia. ,,Výrok ministra Naďa by bol dobrý vtip, ak by to nebolo také úbohé. Nechcel by pán minister skúsiť armádu, ale bez vojakov? Nemá problém utrácať peniaze z daní LGBT ľudí a pritom takto verejne a vedome vyzývať na ich diskrimináciu?“ pýta sa na sociálnej sieti Alena Krempaská z IĽP.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/IĽP-HRI  |  Foto: FB/IĽP-HRI, YT/POSTOJ TV