Minister obrany Jaroslav Naď bol Inštitútom ľudských práv ocenený anti-cenou s názvom Homofób roka. Informácia, že sa dostal na prvú priečku kontroverzného rebríčka, sa dostala aj do jeho uší a neváhal reagovať.

Člen strany OĽaNO sa môže ,,pochváliť“ víťazným výrokom, podľa ktorého podporuje registrované partnerstvá iba heterose*uálov. Na ocenenie zareagoval aj samotný minister obrany, ktorý okamžite išiel do protiútoku. ,,Áno, som teda vinný a hrozný homofób, pretože mám svoj názor,“ ironicky poznamenal politik.

Podľa jeho slov mu Inštitút ľudských práv vlastne zakazuje mať svoj názor, hlavne keď sa jeho zástupcom nepáči obsah vyjadrenia. ,,Mali by sa teda premenovať na Inštitút vybraných ľudských práv, to by bolo oveľa trefnejšie,“ neodpustil si poznámku. Naď zdôraznil, že naďalej trvá na tom, čo povedal.

Rodák z Nitry sa v závere rozhodol poslať odkaz svojím priateľom. ,,Milí moji viacerí priatelia homose*uáli. Tak, ako ste vždy vedeli, že zo zásady neriešim, kto je homo či hetero, pretože všetci sme nejakí, tak vedzte, že vás mám rovnako rád aj naďalej. Sme bieli, čierni, žltí, chudí, tlstí, múdri, hlúpi, bohatí, chudobní, hocijakí. Sme jednoducho rôzni ľudia s rôznymi názormi. A aj keby som za svoj názor získal aj 5 000x takúto trápnu “anti-cenu”, vždy si naše priateľstvo budem vážiť. Rovnako si však myslím, že takéto “súťaže”, Vám a vašim záujmom dosť ubližujú,” dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Jaro Naď-minister obrany SR  |  Foto: YT/OĽaNO, FB/IĽP-HRI, Tv Markíza