Vodiči sú povinní plne sa sústrediť na situáciu v cestnej premávke a dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom. Udalosti spred pár dní však ukazujú, že tolerancia a bezpečnosť voči ostatným sa na cestách vytráca.

V priebehu pár dní došlo k tragickej nehode úspešného cyklistu Adriána Babiča, následne k zraneniu cyklistu Martin Chrena a poslednou kvapkou bola udalosť pri obci Harmanec, keď vodič narazil do rodiny na bicykloch. 41-ročná matka neprežila a 10-ročný Miško bojuje o život.

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová pred pár dňami oznámila vytvorenie petície za prijatie opatrení na zvýšenie bezpečnosti cyklistov a chodcov na slovenských cestách. Signatári petície žiadajú, aby bolo v zákone o cestnej premávke stanovené, že šoféri musia cyklistov obiehať minimálne vo vzdialenosti 1,5 metra.

Minulý rok po kolízií s autami zomrelo 20 cyklistov, pričom od januára tohto roku je evidovaných už sedem obetí, a to sa letná sezóna iba rozbieha. ,,V súčasnosti na Slovensku zákon hovorí len o bezpečnej vzdialenosti na obiehanie cyklistu. Nepovažujeme to za dostatočné, pretože niektorí vodiči si to vykladajú tak, že je to 20 centimetrov,“ uviedla bývalá členka strany SaS na tlačovej konferencií. Petíciu podporilo už viac ako 19-tisíc Slovákov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Pravda, mojapeticia.sk  |  Foto: mojapeticia.sk, Pixabay