Na Slovensku sa len pred pár hodinami ukončilo pilotné testovanie štyroch okresov Slovenska, o ktoré prejavili občania mimoriadny záujem. Za tri dni sa na odberných miestach vystriedali tisíce ľudí, ktorí boli do pár minút upovedomení, či patria k infekčným pacientom alebo, naopak, k tým zdravým.

Celoplošné testovanie na pandemické ochorenie koronavírus odštartoval tím zdravotníkov, Ozbrojených síl Slovenskej republiky a dobrovoľníkov v štyroch najkritickejších oblastiach krajiny. Aj keď boli úvodné reakcie občanov na pripravovanú akciu viac ako zmiešané, napokon bola na Orave a v Bardejove účasť ľudí doslova enormná. Na prekvapenie kompetentných i samotného Igora Matoviča, sa na odberných miestach vystriedalo viac ako 140-tisíc ľudí, a teda približne 91 %, ktorí zväčša odchádzali s negatívnym výsledkom.

Jedným z tých, ktorý preveril svoj zdravotný stav, bol i premiér, pričom v Tvrdošíne pomáhal ako administratívny dobrovoľník. Okrem skutočnosti, že si zo seba na sociálnej sieti vystrelil pri zmene letného času na zimný, sa voličom prihovoril aj ohľadom celoplošného testovania. V krátkom príspevku sa poďakoval všetkým tým, ktorí napriek pochybnostiam využili overenie vlastného zdravia antigénovým testom.

„GRATULUJEM Oravcom a Bardejovčanom, že napriek tisícom hejtov, zastrašovaniam, spochybňovaniam, klamstvám a rôznym ľúbivým “múdrostiam” … 140-tisíc ľudí dokázalo, že majú viac rozumu a zodpovednosti ako všetci tí, ktorí neodolali pokušeniu aj v tak vážnej chvíli “robiť politiku” a robiť z plošného testovania referendum o Matovičovi. ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE, že ste sa nedali odradiť a celému Slovensku ste dokázali, že boj o zdravie a životy stojí nad trápnučkým politikárčením. ĎAKUJEM VÁM za zachránené životy,“ vyjadril sa Igor Matovič.

Ako následne prezradil počas tlačovej konferencie, najviac pozitívne testovaných bolo v okrese Námestovo (1 910), nasleduje Bardejov (1 569), Tvrdošín (1 078) a Dolný Kubín (916), pričom zo 140 945 bolo celkovo infekčných 5 594 ľudí. Predmetné číslo predstavuje 3,97 % z celkového počtu otestovaných.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M., YouTube