Prípad vraždy gymnazistu Tomáša otriasol Žilinou, no aj celým Slovenskom. Nevinný chlapec zomrel po 51 bodnutiach nožom, pričom obvinená Judita svoju vinu odmietala so slovami, že skutok spáchal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako odpočtár elektriny.

Okresný súd v Žiline však obhajobu Judity nepovažoval za dostatočnú a priklonil sa k dôkazom, ktoré svedčili proti mladej dievčine. Jej rodina sa však napokon rozhodla zverejňovať fotografie z miesta činu, ako aj autentický telefonát Judity na linku 112, na ktorý zareagovala aj Tomášova rodina.

Juditiny rodičia sa takýmto spôsobom snažia poukázať na údajné nezrovnalosti v prípade a veria, že práve tie by mohli zavážiť pri oslobodení ich dcéry. Ich nádej je však po dnešnom utorkovom súde Krajského súdu v Žiline oveľa menšia. Ten sa totiž podľa informácií Plusky  priklonil k verdiktu okresného súdu a Judita je aj podľa neho vinná z vraždy.

Pôvodný rozsudok tak považuje za správny, pričom toto rozhodnutie je právoplatné. Judite, ktorá už medzitým dosiahla plnoletosť, tak hrozí 12 rokov za mrežami. Zatiaľ nie je zrejmé, ako na Juditinu vinu zareagovala rodina študentky aj zavraždeného Tomáša.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Televízia Markíza, RTVS