Po dlhých týždňoch sledovania reality šou Farma si diváci v sobotu (17. decembra) sadli pred televízne obrazovky, aby mohli v priamom prenose spoznať víťaza Farmy 14. Boj troch finalistov o 75-tisíc eur bol nesmierne napätý, pričom každý z nich mal v štúdiu svojich blízkych, ktorí ich krikom či potleskom podporovali. Jeden z nich si napokon odniesol pekný balík peňazí.

Vo veľkolepom finále sa stretli Martina ,,Muffy“ Korkobcová, Filip Jonáš a Michal Mošpan. Moderátor oznámil súťažiacim, že musia v disciplínach získať 14 bodov, aby bol jeden z nich označený za víťaza Farmy 14. Pri hodnotení úloh pomáhal Fašiangovi hospodár Martin Bagar. O slovo sa niekoľkokrát prihlásila aj umelá inteligencia Alica.

V prvej disciplíne si tvorcovia reality šou pripravili pre finalistov mechanické dojenie, ktoré bolo mimoriadne náročné. Muffy získala dva body, Fifo sa potešil z jedného bodu a Michal ostal na nule. Druhá úloha s názvom ,,kocky sú hodené” bola určená predovšetkým na logické myslenie. Súťažiaci museli systematicky uložiť kocky do valca, ktorý neskôr naplnili vodou. Tekutina sa následne vypustila do jednotlivých nádob. Farmár, ktorý mal v akváriu najmenej vody, vyhral. Tentokrát si o dva body polepšil Mišo, Fifo sa musel znova zmieriť s jedným bodom a dvojnásobná mamička ostala tentokrát nasucho.

Treťou úlohou bolo puzzle, kde museli súťažiaci poskladať kravskú hlavu z 26 dielikov. V tomto prípade rozhodne nesklamal vlasatý farmár, ktorý bol najrýchlejší. Vyslúžil si tak dôležité dva body. Po krátkom trápení sa napokon ako druhému podarilo poskladať puzzle ZOO technikovi so ziskom jedného bodu, kým Muffy si opäť nevyslúžila nič. V priebežnom hodnotení mala tmavovláska dva body, Michal tri a Fifo viedol so štyrmi bodmi.

Ďalšia disciplína s názvom ,,vratká tajnička” poriadne potrápila pamäť súťažiacich. Produkcia pustila farmárom symboly, ktoré si museli zapamätať. Pod nimi následne našli kocky s písmenami, pričom z nich museli vytvoriť slovo a zložiť ho na nestabilnej doske. Známy YouTuber bol extrémne rýchly, nakoľko sa mu podarilo zložiť slovo líška bez najmenších problémov. Michal taktiež zložil slovo kohút, no Muffy bola veľmi dlho stratená v pravidlách úlohy. Farmár s modrými vlasmi i obočím si prilepšil o ďalšie dva body, rodák z Hatalova získal jeden bod a TikTokerka svoje skóre nenavýšila.

Šiestou disciplínou boli ,,palice do police”, keď v pravidelných intervaloch z výšky padali palice, ktoré museli farmári chytiť, preniesť ich cez prekážkovú dráhu a zapichnúť na uvedené miesto. Najrýchlejšie reflexy preukázal Filip, ktorý dokázal zachytiť sedem palíc, za ním nasledoval Michal so šiestimi a Martina skončila opäť na poslednom mieste.

Nasledovala dlho očakávaná udalosť, ktorou bolo sms hlasovanie. Fanúšikovia mali viac ako 24 hodín na to, aby podporili svojho najobľúbenejšieho finalistu. Moderátor sa objavil s dôležitou obálkou, ktorá mohla víťazovi hlasovania priniesť tri body. Celkovo bolo poslaných 36 308 hlasov. Na poslednom mieste skončila s počtom hlasov 1 967 Muffy. Druhá priečka patrila Michalovi so 7 404 hlasmi. Obrovský náskok mal Fifo, ktorého podporilo 26 937 divákov.

Záverečnou disciplínou bol ,,Špeciálny vedomostný kvíz”, pričom každý farmár získal za správnu odpoveď jeden bod. Do poslednej hry išli finalisti s nasledovným skóre- Martina (2 body), Michal (5 bodov) a Filip (11 bodov). Otázky sa týkali všeobecného rozhľadu i udalostí na Farme. Neraz zostali súťažiaci v nevedomosti a odpoveď vôbec netušili. Po nekonečnom hádaní a mnohých otázkach sa napokon Fifovi podarilo získať 14 bodov ako prvému. Oficiálne sa tak stal absolútným víťazom Farmy 14 s výhrou 75-tisíc eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TV Markíza | Foto: IG/farma.markiza, FB/TV Markíza