Je tomu len zopár týždňov, čo sa na verejnosti prevalila informácia, že obľúbená herečka Mária Bartalos (24) čaká so svojim manželom Adriánom prvé spoločné bábätko. Aj keď diváci mimoriadne obľúbeného seriálu Oteckovia predpokladali, že tvár Markízy otehotnie aj pred televíznymi kamerami, opak sa stal pravdou a Mary dáva úspešnému projektu stopku.

Mária Bartalos je v sladkom očakávaní svojho prvého bábätka, ktoré by sa malo narodiť v júni tohto roka. Okrem divadelných predstavení sa tešila diváckej priazni najmä v šou Tvoja tvár znie povedome a seriáli Oteckovia, kde od prvej série stvárňuje obľúbenú vychovávateľku Lindu. Tá po rôznych úskaliach konečne našla svoju cestu k seriálovému veterinárovi Tomášovi, pričom spolu s jeho dcérkou Julkou tvorili šťastnú rodinku.

Vzhľadom na skutočnosť, že Mary v súkromnom živote otehotnela, svoje pôsobenie v seriáli sa rozhodla ukončiť. Rodinne založená herečka o sebe povedala, že nie je karieristka a viac než čokoľvek iné je pre ňu najdôležitejšia rodina. „Mária sa rozhodla, že v tretej sérii už pokračovať nebude. Nechce nakrúcať tehotná,“ uviedol pred časom pre Nový Čas zdroj zo štábu.

Práve z tohto dôvodu museli tvorcovia vymyslieť, ako sa herečka zo seriálu vytratí, pričom zvolili menej bolestný scenár. Najskôr sa síce zdalo, že sa s Tomášom rozíde v dôsledku jeho negatívneho prístupu k tomu, aby mali dieťa, no opak sa stal pravdou. Linda sa totiž zo dňa na deň rozhodla, že mieni študovať a využije možnosť nastúpiť na bakalárske štúdium v Košiciach. Okrem markizáckeho projektu sa však Bartalos rozlúčila aj s divadlom, pričom poslednú hru odohrala v polovici marca. Úplne posledná scéna s Mary, ktorá za doprovodu Tomáša a Julky odíde vlakom, bude odvysielaná už tento pondelok.

Zdroj: Markiza, Nový Čas | Foto: Instagram/Maria.Bartalos, Oteckovia, TV Markiza