Napätie medzi Ruskom a Ukrajinou v posledných rokoch intenzívne eskaluje, čo znervózňuje predovšetkým západné krajiny, keďže netušia plány ani motiváciu prezidenta ruskej federácie. Najnovšie zábery z ukrajinskej hranice rozhodne pôsobia nebezpečne.

K ozbrojenému konfliktu na východe Ukrajiny došlo v roku 2014, keď si Rusko zabralo Krymský poloostrov a časť východoukrajinského Dunbasu ovládli proruskí separatisti. Od tohto obdobia je medzi slovanskými krajinami nepretržité napätie, ktoré vyvrcholilo v posledných týždňoch.

Pozdĺž ukrajinskej hranice v rozmedzí 10 až 40 kilometrov sa nachádza viac ako 85-tisíc ruských vojakov. Na sociálnej sieti sa objavujú zábery ruskej vojenskej techniky, ako sú tankové a vzdušné jednotky. Mnohé videá obrnených vozidiel sú zverejnené s popisom ,,Pripravení na boj“. Rusko má momentálne najväčší počet vojakov na hranici od roku 2014.

Konflikt na východe Ukrajiny si doteraz vyžiadal viac ako 13-tisíc obetí. Prezident ruskej federácie Vladimír Putin však naďalej tvrdí, že “jeho“ vojsko nepredstavuje nebezpečenstvo a ide iba o bežné vojenské cvičenie. Podľa jeho slov má práve Kyjev vyvolávať konflikty na kontaktnej línii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: independent.co.uk  |  Foto | Video: Twitter