Hoci si dal ruský prezident Vladimir Putin počas celej kariéry záležať na svojom imidži a obraze pred verejnosťou, experti sa domnievajú, že sa za posledné roky zmenil fyzicky aj psychicky. Má mať opuchnutú tvár, ktorá však nie je podľa nich výsledkom aplikácie botoxu.

Vladimir Putin vydal rozkaz ruskej armáde, aby sa zúčastnila “špeciálnej vojenskej operácie” na Ukrajine, výsledkom ktorej sú tisícky strát na životoch a vyše 2 milióny ľudí na úteku zo svojich domovov. Vojnu u východných susedov skritizovali najnovšie aj hostia priamo v ruskej televízii. Pohľad na situáciu na Ukrajine vyjadrila aj slovenská prezidentka Čaputová.

Putin je naďalej presvedčený o správnosti postupu z ruskej strany a aktuálne prebieha ďalšie kolo mierových rokovaní. Experti z amerického Pentagonu sa však domnievajú, že ruský prezident sa za posledné roky výrazne zmenil po fyzickej aj psychickej stránke. Ako uvádza DailyMail, 69-ročná hlava Ruska má trpieť buď Parkinsonovou chorobou, demenciou, poškodením mozgu či rakovinou tráviaceho traktu.

USA sa odvoláva aj na zistenia kolegov z Kanady, Austrálie, Veľkej Británie a Nového Zélandu. Putinova napuchnutá a bledá tvár nemá byť výsledkom aplikácie botoxu, ale dlhodobým užívaním steroidov. “Pozrite sa na to, ako sa zmenila. To nie je botox. Berie anabolické steroidy alebo kortikosteroidy. Keď ste na týchto liekoch, vaša tvár vyzerá presne takto,” uviedol britský exminister zahraničia a lekár lord David Owen. Tieto lieky môžu mať podľa ich slov vplyv na hnev, pocit paranoje, ako aj strach z pridružených infekcií, ktorým sa podľa nich snaží zabrániť izolovaním sa na opačnom konci stola pri stretnutiach s politikmi. Taktiež môže údajne trpieť skresleným vnímaním reality a izolovaním sa v mentálnej bubline.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: YT/CNN