Reality šou Farma X bola už od uvedenia televíziou kritizovaná pre novú moderátorku i pravidlá, ktoré tvorcovia nečakane pozmenili po dlhých rokoch. Aj keď hospodár zostal na statku ten istý, po deviatich sériách dostala stopku obľúbená tvár Kvetka Horváthová, pričom ju nahradila komička Eva “Evelyn” Kramerová.

Diváci reality šou Farma 10 takmer každý deň sledovali osudy farmárov, ktorí prišli na statok bojovať o výhru vo výške 75 000 €. Po dlhých týždňoch v skromných podmienkach v rybárskej osade sa súťažiaci z radov “obyčajných” ľudí dostali až do finále, pričom z hry celkom vyšachovali celebrity aj banditov. Veľkolepé vyústenie šou sa konalo 7. decembra za účasti všetkých farmárov, ktorí mali spomedzi finalistov svojich jasných favoritov.

Najdôležitejšiemu večeru v šou predchádzalo napínavé semifinále, kde o poslednú vstupenku do finále bojovala Karin s Petrom. Potom, ako sa blondínka zranila, ju Harezník pokoril v dueli, po ktorom bolo jasné, že posledný súboj na statku prebehne len medzi mužmi. Piatkové finále sa následne začalo za hlasného povzbudzovania exfarmárov, ktorí prišli spolu s rodinami podporiť svojich favoritov na výhru.

V prvej disciplíne museli Peter Harezník, Milan Vysokai a Dominik Porubský prepíliť drevenú skrinku na polovicu, čím sa dostali k sekere. Súťažiaci ňou mali následne rozbíjať ľad, aby sa dostali k rybke, čo sa ako prvému podarilo práve poslednému menovanému. Dominik mal taktiež výrazne navrch v ďalšej disciplíne, ktorou bolo hákovanie. V tomto prípade súťažil vo dvojici každý s každým, avšak bod dostal len ten z farmárov, ktorý porazil oboch súperov.

Tretia disciplína, ktorá rozhodla o novom víťazovi Farmy 10 bolo divácke hlasovanie, pričom najväčší počet SMS-iek získal práve najmladší súťažiaci šou. Dominik Porubský nemal vo finále konkurenciu a so skóre 3:0:0 sa stal držiteľom výhry vo výške 75 000 €. Gratulujeme!

Zdroj: Markiza.sk