Prvotné protipandemické opatrenia spôsobili veľký chaos predovšetkým medzi zamestnávateľmi a ich zamestnancami. Niektoré z pravidiel boli totiž nejednoznačné a mnohí občania mali množstvo otázok. K tejto téme sa musela vláda opäť vrátiť a vysvetliť nastavené opatrenia.

Od budúceho týždňa (29. novembra) bude na pracovisko umožnený vstup iba zaočkovaným zamestnancom a tým, čo prekonali ochorenie COVID-19 v posledných šiestich mesiacoch. Ostatní pracovníci sa budú musieť raz do týždňa nechať otestovať antigénovým testom. Takýto režim má platiť do konca roka.

Testovanie sa bude realizovať priamo na pracovisku, pričom by mal poverený človek kontrolovať výsledky testov. Podľa slov ministra hospodárstva nemusí ísť o zdravotníka, ale osobu určenú zamestnávateľom. Sulík zároveň upozornil, že pri zhoršení pandemickej situácie sa budú zamestnanci testovať dvakrát do týždňa.

Testy budú zabezpečovať zamestnávatelia, no cena samotestov by sa mala pohybovať do päť eur. Náklady na testovanie následne preplatí ministerstvo hospodárstva na základe žiadostí zamestnávateľov v januári budúceho roka. Bližšie informácie majú byť zverejnené na oficiálnej stránke rezortu hospodárstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/SME, HNtelevízia, Pixabay