Je ROZHODNUTÉ: Vláda predĺžila núdzový stav na Slovensku o…!

Dátum:

Vláda Slovenska konečne rozhodlo o tom, či sa bude núdzový stav v krajine predlžovať o ďalšie týždne. Teraz je už jasné, že nás čaká náročné obdobie a zrejme si ešte na normálny život pred pandémiou budeme musieť chvíľu počkať.

Igor Matovič v relácií Braňa Závodského uviedol, že Ústredný krízový štáb odporučil predĺženie núdzového stavu o 90 dní, pričom mal pôvodne končiť už 15. novembra. Matovič už pôvodný 45-dňový stav však predĺžil na 90-dňový, teda do decembra. Proti pôvodnému návrhu predĺženia stavu do februára sa ohradil Richard Sulík.

Budem dôrazne apelovať, aby sa núdzový stav nepredĺžil o ďalších 90 dní,“ napísal na sociálnej sieti s tým, že súhlasí s predĺžením maximálne o 30 dní. Na stredajšom rokovaní vláda konečne rozhodla o tom, čo čaká obyvateľov v najbližších mesiacoch. Teraz je už jasné, že núdzový stav sa predĺži o ďalších 45 dní, Slovensko v ňom teda zotrvá do konca roka, pričom zákaz vychádzania by mal skončiť 14. novembra a od 16. novembra by sa už nemalo požadovať preukazovanie certifikátov.

Zároveň naďalej platí zákaz zhromažďovania sa nad šesť osôb. V prípade tohto predĺženia už ale nebude platiť zákaz vychádzania. Zahraničné farmaceutické firmy zároveň predstavili novú a účinnú vakcínu s dvojfázovým očkovaním, ktorú by mohli dodať krajinám už koncom aktuálneho roka. Premiér ako aj profesor Krčméry uviedli na začiatku pandémie, že práve vakcína by nás mohla rýchlejšie vrátiť k normálnemu životu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, Facebook/Richard Sulík │ Foto: YouTube/HNtelevízia, Facebook/Igor Matovic

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...

ZOMREL slávny skladateľ veľkých hitov: TOTO zahlásil moderátor RTVS!

Len pred pár hodinami zarmútila fanúšikov smutná správa. Do...

ZLÉ správy pre Lipšica: Najvyšší súd rozhodol, že porušil…!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa minulý rok obul do...

Matovič spôsobil štrajk miest a obcí: Môžu zatvoriť škôlky, školy a..!

Balík pomoci pre rodiny bol pred pár hodinami schválený...