Vláda Slovenska konečne rozhodlo o tom, či sa bude núdzový stav v krajine predlžovať o ďalšie týždne. Teraz je už jasné, že nás čaká náročné obdobie a zrejme si ešte na normálny život pred pandémiou budeme musieť chvíľu počkať.

Igor Matovič v relácií Braňa Závodského uviedol, že Ústredný krízový štáb odporučil predĺženie núdzového stavu o 90 dní, pričom mal pôvodne končiť už 15. novembra. Matovič už pôvodný 45-dňový stav však predĺžil na 90-dňový, teda do decembra. Proti pôvodnému návrhu predĺženia stavu do februára sa ohradil Richard Sulík.

Budem dôrazne apelovať, aby sa núdzový stav nepredĺžil o ďalších 90 dní,” napísal na sociálnej sieti s tým, že súhlasí s predĺžením maximálne o 30 dní. Na stredajšom rokovaní vláda konečne rozhodla o tom, čo čaká obyvateľov v najbližších mesiacoch. Teraz je už jasné, že núdzový stav sa predĺži o ďalších 45 dní, Slovensko v ňom teda zotrvá do konca roka, pričom zákaz vychádzania by mal skončiť 14. novembra a od 16. novembra by sa už nemalo požadovať preukazovanie certifikátov.

Zároveň naďalej platí zákaz zhromažďovania sa nad šesť osôb. V prípade tohto predĺženia už ale nebude platiť zákaz vychádzania. Zahraničné farmaceutické firmy zároveň predstavili novú a účinnú vakcínu s dvojfázovým očkovaním, ktorú by mohli dodať krajinám už koncom aktuálneho roka. Premiér ako aj profesor Krčméry uviedli na začiatku pandémie, že práve vakcína by nás mohla rýchlejšie vrátiť k normálnemu životu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, Facebook/Richard Sulík │ Foto: YouTube/HNtelevízia, Facebook/Igor Matovic