Je ROZHODNUTÉ! Zuzana Čaputová poverila ministra obrany, aby…!

Dátum:

Obranná dohoda medzi Slovenskom a USA vyvolala v spoločnosti hotové zemetrasenie. Najväčšími kritikmi medzinárodnej zmluvy sú určite Peter Pellegrini a Robert Fico, ktorý proti uvedenej dohode dokonca protestoval pred prezidentským palácom. Zásadné slovo však mala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Obranná dohoda medzi SR a USA ešte viac prehĺbila konfliktné vzťahy medzi koalíciou a opozíciou. Mnohí poslanci tak nedočkavo čakali na vyjadrenie prezidentky, ktorá napokon medzinárodnú zmluvu podporila. ,,Sme členskou krajinou NATO, súčasťou spoločných misií, naša armáda cvičí spoločne s našimi spojencami a k tomu má prispieť aj táto obranná dohoda,“ napísala na sociálnej sieti.

Zuzana Čaputová už poverila ministra obrany Jaroslav Naďa podpísaním obrannej dohody s USA. Poverenie podpísala 28. januára, v dôsledku čoho slovenská delegácia odcestuje do Spojených štátov ešte tento týždeň. Medzinárodná dohoda by mala byť podpísaná vo štvrtok (3. februára).

Pri podpise bude prítomný aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok. ,,…podpis dohody je vyjadrením záujmu USA a SR spolupracovať v oblasti obrany za obojstranne dohodnutých podmienok. Zapadá to do úsilia našich ozbrojených síl zvýšiť obranyschopnosť SR a NATO,“ nechal sa počuť šéf slovenskej diplomacie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: mosr.sk  |  Foto: MO SR/Ivan Kelement

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...