Monika Jankovská bola zatknutá pri policajnej akcii Búrka a skončila v putách spolu s ďalšími 13 sudcami. Rovnako je vo väzbe aj Marian Kočner, ktorý trávi čas za mrežami už vyše roka. V prípade obidvoch ale došlo k zvratu!

Po akcii Búrka, ktorej výsledkom bolo zatknutie až 13 sudcov, skončila v putách aj Monika Jankovská. Sudkyňa, z ktorej chcel mať Marian Kočner ministerku spravodlivosti, čaká vo väzbe na svoj ortieľ, pričom v prípade preukázania viny by sa mohol vyšplhať na trest odňatia slobody na 5 až 12 rokov.

Najnovšie informácie Denníka N ale hovoria o inom. Hoci generálna prokuratúra odmietla sťažnosti sudcov voči obvineniam, v prípade Jankovskej sa objavila nečakaná veta. “Z konštrukcie skutku je zrejmé, že obvinená nekonala v postavení verejného činiteľa.” Tento výrok, ktorý vyšiel z pera prvej námestníčky GP Viery Kováčikovej, by mohol pre Jankovskú znamenať výrazné zníženie trestu, dokonca až na podmienku!

Lipšic, ktorý v kauze zmeniek zastupuje spoločnosť Markíza Slovakia, je ale toho názoru, že trest pre Jankovskú by mal byť oveľa prísnejší. Zároveň upozorňuje, že Jankovská mala zo svojej pozície navádzať aj Maruniakovú, ktorá rozhodla v prospech Kočnera. Tvnoviny dodávajú, že Kováčiková odmieta zásahy do vyšetrovania. Ďalšou šokujúcou novinou je, že Marian Kočner požiadal o prepustenie z väzby, pričom o jeho žiadosti bude rozhodovať senát Najvyššieho súdu. V týchto dňoch pritom absolvoval súdne pojednávania v kauze zavraždeného Kuciaka a Kušnírovej, kde sa rozhodol spolu so Zsuzsovou brániť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: YouTube/SME, TA3