Minister financií sa po pomerne dlhej odmlke na sociálnej sieti opäť prihovoril národu a jeho príspevok nie je rozhodne obyčajný! Po útrapách s ruskou vakcínou Sputnik V, ktorá ho stála premiérsku stoličku, prišlo grandiózne finále! 

Ex-premiér bojoval za príchod vakcíny Sputnik V všetkými spôsobmi. Necertifikovaná látka mala byť podľa Matoviča jedinou cestou, ako zaočkovať pol milióna ľudí, no po rozruchu, ktorý po jej dodaní nastal, ju však dostalo menej ako 10-tisíc záujemcov.

Minister financií presne vie, kde hľadať vinníkov neúspechu ruskej vakcíny na Slovensku: “Ak by dezoláti v politike, v ŠUKL a médiách Sputnika nedémonizovali, mohli sme mať ním dnes zaočkovaného pol milióna ľudí tak ako Maďari. Pre nich však tupý boj voči Rusku a Matovičovi bol cennejší ako zdravie a životy ľudí … a tak na ich tuposť doplatíme všetci,” hovorí ex-premiér.

Igor Matovič sa podľa jeho slov na očkovanie prihlásil 30. júna večer a 21. júna o 12:42 mu prišlo potvrdenie s termínom na 26. júla: “Síce po 26-dňovom čakaní na termín, ale mám už včeličku za sebou. Na klinike cudzokrajných chorôb ňou zaočkovali vyše 8-tisíc ľudí … a mali minimum vedľajších účinkov a žiadne závažné,” informuje Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: FB/Igor Matovic