Množstvo slovenských rodín, ktoré zarábajú minimálne mzdy, si od budúceho roka konečne polepší. Vláda totiž schválila zvyšovanie minimálnej mzdy, no aj víkendových či nočných príplatkov. Takto na tom budete finančne už o pár mesiacov!

V roku 2021 začne platiť zákon, ktorý nedávno schválila vláda. Tá rovnako predstavila aj veľký sociálny balíček. Týka sa zvyšovania minimálnej mzdy, pričom ustanovenie do zákona presadil Smer v októbri 2019 počas predvolebného obdobia. Kým v roku 2020 predstavuje minimálna mzda sumu 580 eur, už o pár mesiacov si Slováci polepšia na sumu 623 eur.

Najnižší hrubý zárobok za hodinu stúpne z 3,333 eura na 3,580 eura. Rovnako sa zmení stanovenie minimálnej mzdy podľa stupňa náročnosti práce. Po novom sa bude 2. až 6. stupeň minimálnych zárobkov navyšovať o pevnú sumu 43 eur. Ľudia, ktorí pracujú v najvyššom stupni náročnosti práce, tak nedostanú len dvojnásobok minimálnej mzdy 1 160 eur, ale po novom sumu navýšenú o 43 eur, teda 1 203 eur.

Vláda schválila od januára aj zvýšenie príplatkov za pohotovosť, prácu cez víkend či v noci. Rovnako sa bude jednať o navyšovanie pevnou sumou, nie percentuálne. Príplatok za prácu v nedeľu je tak stanovený na 3,58 eura, kým príplatok za práce v nočnej smene dosiahne 1,43 eura. Krajniak sa na novele zákona dohodol so zástupcami zamestnávateľov. Rozhodnutiu predchádzal konflikt s odborármi, ktorí z rokovania odišli a plánujú sa opäť ozvať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com │ Foto: Facebook/Igor Matovic, Unsplash,YouTube/HNtelevízia