Čoskoro to bude rok, čo sa rúška stali každodennou súčasťou našich životov. Už počas prvej vlny pandémie koronavírusu sa mnohí Slováci pustili do ich ručnej výroby, no momentálne sa pozornosť verejnosti sústreďuje predovšetkým na respirátory. Kvalita v oboch prípadoch zohráva dôležitú úlohu!

Pred pár týždňami bola na našom území potvrdená prítomnosť britskej mutácie koronavírusu. Ide o infekčnejšiu formu vírusu, v dôsledku čoho odborníci čoraz viac upozorňujú na respirátory, ktoré by mali človeka lepšie ochrániť. Nedávno sa k tejto téme vyjadril aj profesor Vladimír Krčméry, ktorý prízvukoval, že akékoľvek rúško musí hlavne zakrývať ústa a dýchacie cesty.

Dostatočná kvalita rúška je tak dôležitejšia viac ako kedykoľvek predtým. Riaditeľ výskumnej skupiny vakcín na klinike Mayo, Gregory Poland uviedol, že stačí, aby ste svoje rúško podržali oproti svetlu. Okamžite zistíte, koľko ochrany vám poskytuje. Na vykonanie testu môžete použiť aj slnečné svetlo, baterku či telefón.

Známy je aj trik so sfúknutím sviečky alebo plameňa zo zapaľovača, keď máte nasadenú bezpečnostnú masku. Veľmi ľahko zistíte, či vzduch prechádza rúškom. V prípade, ak sviečku či plamienok sfúknete, zrejme vaše rúško nemá dostatočnú bariéru. Odborníci zároveň upozorňujú, že je dôležité nosiť ochranné prostriedky, ktoré sú schválené, čiže na 100 % spoľahlivé.

Skúška rôznych rúšok

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bestlifeonline.com  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com  |  Video: Streamable.com