Miroslav Povec sa televíznym divákom Farmy predstavil ako slobodný 36-ročný stolár zo Spišských Tomášoviec. Fanúšikov zaujal najmä svojím sebavedomím a chuťou bojovať o víťazstvo. Čo však pred všetkými zatajil, by ho mohlo stáť zdravie a aj miesto na Farme!

Súťažiaci na Farme majú sťažené podmienky bývania, o čom samozrejme vedeli a boli informovaní dopredu. Každý súťažiaci musel pred začatím šou podpísať písomný súhlas televízie Markíza o tom, že do súťaže vstupuje bez vážnejších zdravotných problémov. Súhlas však zjavne porušil farmár Miro, ktorý už od začiatku relácie čelil nátlaku a zavrhnutiu zo strany svojich farmárskych kolegov.

Farmár Miro PovecKvôli svojej neobľúbenosti sa dokonca musel zúčastniť hneď prvého duelu. Do boja ho totiž vyzval Jaro Sunega, o ktorom mnohí ihneď rozprávali ako o možnom víťazovi súťaže. Miro však súboj vyhral a po dueli netajil svoju radosť, a odhodlanie čeliť všetkým ďalším prekážkam, aké ho na Farme čakajú.

Jeho nadšenie by mu však mohla prekaziť vážna choroba, o ktorej nepovedal nikomu, ani tvorcom relácie. Miro má totiž žalúdočné vredy, čo prezradila až jeho mama. Zároveň vyjadrila svoju obavu nad tým, ako dlho to syn v náročnej súťaži vydrží. Miro predsa len nepatrí medzi favoritov a časté konflikty, a intrigy na farme by mu mohli ublížiť psychicky aj fyzicky. Pokiaľ by došlo k najhoršiemu, jeho vred by mohol buď prasknúť, alebo prežeraviť stenu žalúdka. Ani jedna prognóza by sa nemala brať na ľahkú váhu. Obzvlášť človek trpiaci týmto nepríjemným ochorením by sa podľa lekárov nemal vystavovať riziku toho, že by nemal zabezpečený pravidelný príjem potravy, alebo že by bol nútený jesť dráždivé korenisté jedlá. To, či si Miro uvedomuje závažnosť svojho stavu, však necháme na posúdení vás a tvorcov Farmy. Je možné, že za porušenie súhlasu môže očakávať aj finančnú pokutu, prípadne okamžité odstúpenie zo súťaže.

Zdroj: Cas.sk, Markiza.sk | Foto: Facebook, Instagram