Známi raperi Jay-Z a Kanye West čelili v roku 2014 žalobe za porušenie autorských práv. Tú na nich podal spevák Joel McDonald kvôli skladbe „Made in America“. Jeden z najslávnejších sporov o autorské práva už spoznal svojho víťaza!

Raperi Jay-Z a Kanye West ešte v roku 2014 museli čeliť žalobe za porušenie autorských práv od hudobníka Joela McDonalda, ktorý si hovorí aj Joel Mac. Hlavným predmetom tohto sporu bola skladba „Made in America“. Jay-Z a Kanye West totiž spolu v roku 2011 nahrali album Watch The Throne a práve z neho táto skladba pochádza. Okrem spomínanej dvojice raperov sa na nej objavil spevák Frank Ocean a o produkciu singla „Made in America“ sa postarali Mike Dean a Shama Joseph. V roku 2014 spevák Joel Mc Donald všetkých zažaloval za porušenie autorských práv a žiadal odškodné tri milióny dolárov.

Jay-Z ft. Kanye West – Made in America (LIVE)

Joel Mc Donald na základe presvedčenia, že spomínaní interpreti „vykradli“ jeho skladbu „Made in America“ z roku 2009, podal na všetkých vyššie menovaných pánov žalobu. Bolo to v roku 2014 a tento súdny spor sa ťahal dva roky. Napokon súd rozhodol v prospech známych raperov a vyhlásil, že Jay-Z, Kanye West a a ani nikto z vyššie uvedených, sa nedopustil porušenia autorských práv.

Joel Mc Donald – Made in America

Zdroj: Aceshowbiz.com | Video/Foto: YouTube.com