Slovenská futbalová reprezentácia využila hrateľnej skupiny a kvalifikovala sa na EURO 2024 dokonca s predstihom jedného duelu, a to celkom s prehľadom a zaslúžene. Navyše sa môže pochváliť dvomi zaujímavými skutočnosťami.

Bilancia 6-1-2, skóre 15:7 a nedostižný náskok piatich bodov pred Luxmeburskom zápas pred koncom kvalifikácie. To bola realita Slovenska pred duelom s Bosnou. A v čom sme boli jedineční?

2Postup bez gólov útočníkov

Slovensko je raritné nielen postupom z 5. koša. Nevieme ešte, kto a či vôbec niekto, sa dokáže presadiť proti Bosne v našom poslednom vystúpení. Doposiaľ však náš výber strelil pätnásť gólov, stihol sa kvalifikovať na EURO, no strelením čo i len jediného gólu tomu nepomohol ani jeden hrotový útočník.

Pätnásť slovenských gólov strelilo deväť rozličných hráčov, no ani jeden útočník. To je skutočne ojedinelé a ťažko nájsť v európskej kvalifikácii iný podobný prípad. Haraslín sa presadil trikrát, Mak dvakrát, Duda dvakrát, Suslov či Dávid Ďuriš raz, no to sú len ofenzívni či krídelní hráči, hroťáci nie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Róbert Boženík (@robobozenik)

Zdroj: Hitky | Foto: IG/robobozenik

Ďalšie