Slovenská nemocnica v posledných týždňoch prijímala desiatky pacientov, ktorým boli vykonané testy na koronavírus. O výsledkoch pravidelne informovala na sociálnej sieti, no najnovší prípad ohrozil jej celý chod i fungovanie!

Fakultná nemocnica v Ružomberku v pondelok (23. marca) prijala 20-ročného muža z Čadce, ktorý utrpel úraz hlavy. Pacientovi bol preventívne urobený test na koronavírus, ktorý mal negatívny výsledok. Následne podstúpil operáciu a bol u neho opäť vykonaný test, ktorý sa však tentokrát ukázal ako pozitívny. Mladík je momentálne na anesteziologicko-resuscitačnom oddelení.

Zamestnanci, ktorí prišli do kontaktu s pacientom, sa tak dostali do ohrozenia, pričom testy na COVID-19 aktuálne podstúpilo 118 zdravotníkov, v dôsledku čoho sa nemocnica nachádza v karanténe. ,,Na základe týchto výsledkov bude upresnený počet zamestnancov, ktorým bude nariadená karanténa,“ uviedla Mestská televízia Ružomberok na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/MTR mestská televízia Ružomberok  |  Foto: Facebook/Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica, Pixabay