Niekoľkým pacientom po celom Slovensku príde v najbližších dňoch list od zdravotnej poisťovne, ktorý ich rozhodne nepoteší.

[sociallocker]Zmeny sa totiž dotknú poistencov štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá sa rozhodla šetriť, nakoľko sa nachádza v hlbokej strate až 200 miliónov eur. Práve z tohto dôvodu si preverila zazmluvnených lekárov, čo viedlo k radikálnemu riešeniu.

Práve podľa zistení zdravotnej poisťovne, majú niekoľkí lekári pracovať v nemocnici, ale aj v ambulanciách, čo znamená, že neposkytujú plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť. Nie je teda možné, aby bol lekár v rovnakom čase na viacerých pracoviskách. S takýmito lekármi rozviaže Všeobecná zdravotná poisťovňa zmluvy od 1. apríla tohto roka. Týka sa to hlavne gynekológov, urológov a internistov v Bratislave, Košiciach či v Prešovskom kraji, najmenej výpovedi zasielali v rámci Banskobystrického kraja, pričom dokopy by ich malo byť približne sto. Zmeny sa tak dotknú aj niekoľko tisíc pacientov, ktorým začne poisťovňa posielať listy.

V prípade, ak takýto list dostanete, budete musieť zmeniť ambulanciu u lekára, ktorý zazmluvnený v poisťovni ostane.

Zdrojvszp.sk | Foto: pixabay.com
[/sociallocker]