Každý rodič, a najmä mamy, sa boja o svoje dieťa. Starostlivosť a výchova je rozhodne jedna z najťažších úloh v živote, pričom rodičia musia byť neustále v strehu. Práve z tohto dôvodu bol na internete zverejnený jednoduchý trik, ktorý môže dieťaťu zachrániť aj život.

Skúsený záchranár bol svedkom stoviek dopravných nehôd, pri ktorých sú často prítomné aj deti. Mal tak možnosť sledovať chyby rodičov, ktoré sa však dajú jednoducho odstrániť. Na sociálnej sieti preto zverejnil jednoduchý trik, ktorý trvá maximálne dve minúty.

Odborník totiž odporučil rodičom, aby na zadnú stranu autosedačky napísali a prilepili dôležité informácie. Na lístku by malo byť uvedené meno a priezvisko dieťaťa i rodičov, informácie o zdravotnom stave dieťaťa-nejaké ochorenia či alergie a kontaktné osoby v prípade núdze. ,,Veľmi často prichádzame k vážnym dopravným nehodám, kde sú rodičia ťažko zranení alebo v bezvedomí a dieťa je príliš malé na to, aby nám dokázalo niečo povedať,“ napísal záchranár.

Muž zároveň upozornil rodičov, aby si odstránili z auta nálepku ,,dieťa v aute“, najmä ak z bábätka dávno vyrástol tínedžer. Pri autonehode sa totiž zdravotníci zbytočne zdržiavajú hľadaním malého dieťaťa, ktoré sa v aute vôbec nenachádza. Prichádzajú tak o drahocenný čas.

Zdroj: mirror.co.uk  |  Foto: Pixabay