Michael Schumacher bol na vrchole svojej kariéry, keď v roku 2013 utrpel počas lyžovačky vážne zranenie hlavy. Pretekár podstúpil niekoľko operácií a celkovo bol hospitalizovaný 9 mesiacov. Jeho zdravotný stav je spojený s mnohými špekuláciami, no nedávne vyjadrenia jeho manželky potvrdili, že bojuje s množstvom zdravotných problémov.

Na zdravotný stav ,,Schumiho“ sa v priebehu posledných rokov uvalilo informačné embargo. Jeho rodina nechce hovoriť o problémoch, ktoré trápia jedného z najslávnejších jazdcov Formuly 1. Manželka Corinna zabezpečila všetko zdravotnícke vybavenie, aby mohol zotrvať vo vile pri Ženevskom jazere vo Švajčiarsku a pokračovať v liečbe.

Z pochopiteľných dôvodov sa 7-násobný majster sveta F1 neukazuje na verejnosti, pričom sa pravidelne objavovali informácie, že sa učí chodiť a jeho reč je čoraz zreteľnejšia. Vzápätí však prišli správy, ktoré vyvrátili akýkoľvek pozitívny posun v jeho zdravotných problémoch. Tie napokon nepriamo potvrdila aj Schumacherova manželka, ktorá za neho nedávno prebrala štátne vyznamenanie za charitatívnu činnosť, ktorej sa dlhodobo venoval.

Corinna v ďakovnom prejave prepadla emóciám a poriadne prekvapila prítomných hostí, keď o slávnom Nemcovi hovorila, akoby bol po smrti. ,,Michael mi chýba každý deň. Nie som to však len ja, komu chýba. Sú to deti, rodina, jeho otec a každý, kto sa okolo neho pohyboval,“ povedala so slzami v očiach. Následne si zrejme uvedomila svoje slová. ,,V podstate chýba každému, ale môžem povedať, že Michael je tu. Síce inak, ale je tu s nami, a to nám dáva silu,“ dodala.

Známa blondínka tak potvrdila vyjadrenie Philippeho Streiffa, ktorý je nielen bývalým pretekárom, ale aj priateľom 53-ročného jazdca. Podľa jeho slov je Michael na vozíčku a paralyzovaný. Má problémy s pamäťou a rečou, v dôsledku čoho komunikuje s najbližšími predovšetkým očným kontaktom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: republicworld.com  |  Foto: Twitter, YT/news.com.au