Iniciatíva Za slušné Slovensko sa po čase “ticha” rozhodla opäť zorganizovať protesty na slovenských námestiach. Hlavným dôvodom mal byť fakt, že nový minister vnútra Tomáš Drucker doteraz nevyriešil otázku ohľadom zbavenia funkcie policajného prezidenta Tibora Gašpara.

V hlavnom meste Slovenska sa na námestí SNP zišli tisícky ľudí, ktorí prišli opäť vyjadriť svoju nespokojnosť s politickým dianím tohto štátu. Podľa prvých informácii by malo ísť o počet až 45 000 ľudí. Najväčší ohlas počas protestov malo vystúpenie slovenských hereckých špičiek, ktoré vyjadrili svoj nesúhlas s novou ministerkou kultúry Ľubicou Laššákovou.

“Toto nie je to, čo sme od vás žiadali. Žiadali sme elementárnu slušnosť a rešpekt a už neveríme, že sa jej dočkáme. Vy reparát nechcete, vám vyhovuje stav, kde sa držíte v šachu a občania sú rukojemníci. My na reparáte trváme. My všetci, ktorí sme za slušné Slovensko,” kričal na pódiu Richard Stanke, ktorého prišli podporiť jeho kolegovia Alexander Bárta, Lukáš Latinák, Braňo Deák, Anna Šišková, Juraj Kemka, Henrieta Mickovičová, Táňa Pauhofová a ďalší. Počas celého protestu ľudia na námestí skandovali heslá ako DOSŤ BOLO SMERU! HANBA, HANBA! VOĽBY, VOĽBY!

Celé znenie kultúrneho reparátu si prečítate TU

Protest v Bratislave

Foto: Facebook