Štátna veterinárna a potravinová správa SR prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky upozornila na nebezpečné kuracie mäso, ktoré sa predávalo v jednej zo slovenských prevádzok. Výrobok môže vážne ohroziť zdravie spotrebiteľov. Neboli ste v tejto predajni aj vy?

V posledných rokoch sa zo slovenského trhu najčastejšie sťahuje práve kuracie mäso z Poľska, ktoré malo byť v mnohých prípadoch závadné. Najnovšie sa tiež ukázalo, že poľskí farmári kŕmili hydinu a ošípané technickým olejom a mazivom. Aj napriek tomu sa stále do našej krajiny dováža množstvo výrobkov od našich susedov.

Potvrdzuje to i nové varovanie zo strany Štátnej správy, ktorá vykonala kontrolu v Mäsokombináte Nord Svit na Kuzmányho ulici v Brezne priamo v podnikovej predajni. Kontrolóri našli vážne nedostatky v jednom z mäsovým výrobkov. Ide o ,,Kuracie chladené prsia, výrobná dávka: 20221003, DS: 08.10.2022, krajina pôvodu: Poľsko“.

Vďaka mikrobiologickej analýze bola zistená prítomnosť baktérií druhu ,,Salmonella enterica sérovar Enteritidis“. Celá dovezená dávka bola už predaná konečnému spotrebiteľovi. Prevádzkovateľ obchodu je nútený umiestniť informáciu o predaji nevyhovujúceho výrobku pre zákazníkov a možného vrátenia závadného mäsového výrobku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: svps.sk  |  Foto: Pixabay