Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky (ŠVPS SR) upozornila prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky na prevádzku, v ktorej sa predáva nebezpečné kuracie mäso. Hygienici z tohto dôvodu varujú spotrebiteľov pred výrobkom, ktorý môže ohroziť ich zdravie.

Na slovenské pulty sa v posledných rokoch čoraz viac dostáva nekvalitné poľské mäso. V priebehu úradnej kontroly prevádzky DALTON spol. s.r.o. na ulici Napájadlá 1/A v Košiciach sa objavili nezrovnalosti v prípade jedného z výrobkov. Ide o ,,kuracie prsia-rezne, šarža: 3322, DS: 1.12.2021, krajina pôvodu: Poľsko, Dovozca: Zakłady Mięsne Szubryt Sp. z o.o., Węgrzynek 50, Chełmiec 33-395 Poľsko“. Výrobok je dokonca už po dátume spotreby a momentálne sa sťahuje z trhu.

Mikrobiologickou analýzou vzorky bola zistená prítomnosť baktérií druhu ,,Salmonella enterica sérovar Enteritidis“. Salmonela môže zapríčiniť infekciu trojakého typu ochorenia. Môže ísť o druh baktérie, ktorá spôsobí septické ochorenie brušného týfusu. V druhom prípade sa môže objaviť hnisavé ochorenie kĺbov, meningov i kostí. Najčastejším ochorením je však otrava z potravín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: svps.sk  |  Foto: Pixabay