Je tomu len zopár hodín, čo sme vás informovali o smrti českého herca a producenta Jiřího Pomeje (†54), ktorý, žiaľ, prehral boj so zákernou rakovinou. Umelec si bol vedomý hrozivej diagnózy, ktorá ho neraz dostala na pokraj smrti, pričom sa nevzdával a tvrdo bojoval až do samého konca.

Jiří Pomeje (†54) si koncom minulého roka od lekárov vypočul krutý verdikt. Hoci už nad rakovinou raz zvíťazil, choroba sa opäť vrátila, a to v plnej sile. Umelcovi našli nález v hrtane, následne mu bola objavená rakovina bedrového kĺbu, pričom ochorenie postupne napádalo celé telo. Jeho zdravotný stav sa natoľko zhoršil, že si vyžadoval celodennú zdravotnú starostlivosť.

Herec však iba pár dní pred smrťou prekvapil doktorov a zdravotné sestry jedinečnou prosbou. Do svojej VIP izby si totiž objednal obrovský televízor, keďže na ten pôvodný už vôbec nedovidel. V dôsledku rakoviny totiž prichádzal nielen o hlas, ale aj o zrak. ,,Povedal som mu, že mu radšej zaobstarám okuliare na diaľku, ako by som mal do nemocnice ťahať nejakú ,,bedňu“,“ uviedol jeho verný kamarát Pavel Pásek pre blesk.cz.

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: Facebook