Na Jiřího Pomeje (53) sa to hrnie z každých strán. Aj napriek tomu, že sa nachádza vo vážnom stave v nemocnici, v Prahe prebehol súd, ktorý mu udelil ďalšiu bolestivú ranu. Úspešného producenta zrejme prenasleduje minulosť, ktorej sa tak úpenlivo vyhýbal.

Jiří sa po hladovke, ktorá trvala 44 dní dostal na nemocničné lôžko. Po tom ako sa fanúšikom pochválil, že alternatívna metóda zabrala a rakovina sa zastavila, Pomeje dostal zápal pľúc. Jeho organizmus bol vyčerpaný a dokonca mu lekári museli spraviť tracheotómiu, aby mohol dýchať.

No kým on bojuje o život, súd rozhodol v jeho neprítomnosti a uložil mu nariadenie zaplatiť 435 000 českých korún (takmer 17 000 eur). Zdeněk Troška totiž v roku 2002 režíroval film Andělská tvář, pričom Jiří mal na starosti celú produkciu. Spoločne s celým štábom boli ubytovaní v Penzióne Vo Vranove.

No Pomeje akosi ,,zabudol“ zaplatiť. ,,Videla som ho naposledy, keď utekal o štvrtej ráno, aby sa s niekým nestretol. Pretože nasledujúci deň mal zaplatiť účet,“ uviedla majiteľka penziónu pre blesk.cz, ktorá na súde vyhrala. V médiách sa rozčuľovala, že si producent myslel, že uplynulo toľko času, že je to jednoducho zabudnuté.

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: Facebook, Pixabay