Smrť legendárneho speváka Karla Gotta (†80) zasiahla mnohých fanúšikov, ktorí sa s ním uplynulý piatok rozlúčili priamo v pražskom paláci Žofín, kde bola jeho rakva vystavená od ôsmej do 22. hodiny. Posledné zbohom však dali okrem trúchliacej rodiny maestrovi aj herci, speváci či politici, vrátane jeho blízkej priateľky Jiřiny Bohdalovej.

Smutnú správu o umrtí českého speváka ťažko niesla hlavne herečka Jiřina Bohdalová, ktorá sa pár dní odmietala rozprávať s médiami. Niet sa čo čudovať, umelci boli nielen dlhoročnými kolegami, ale predovšetkým dobrými priateľmi. Karel dokonca požiadal 88-ročnú kamarátku, aby mala na jeho pohrebe prejav práve ona.

Jiřina sa tak v Katedrále sv. Víta postavila pred trúchliacich a s veľkým zármutkom povedala slová, ktoré dojali hlavne čerstvú vdovu Ivanu. „Síce som o osem rokov staršia, často som mu prikazovala, aby to bol práve on, kto sa so mnou bude lúčiť, keď budem odchádzať do iných sfér. Sľúbil mi to. Sľúbil. A vlastne jedinýkrát svoj sľub nesplnil. Inak jeho slovo vždy platilo. Bolo to slovo chlapa,“ povedala na úvod.

Česká herečka označila “božského Káju“ za pracovitého muža, ktorý k sebe priťahoval obrovské množstvo umelcov. Podľa jej slov zdedil od rodičov slušnosť, noblesu a gentlemanstvo, vďaka čomu sa stal doslova národne milovaným. Umelkyňa taktiež nešetrila mnohými dojemnými slovami, ktoré rozplakali takmer všetkých prítomných.

V závere prejavu však predsa len prišlo to, na čo všetci čakali, nakoľko Bohdalová je známa svojím fantastickým zmyslom pre humor. ,,Karel by mi neodpustil, keby som svoju reč aspoň máličko neodľahčila. Tak teda Karle, počítaj tam so mnou a drž mi miesto. Mám pre teba jeden naozaj fantastický židovský vtip. Nech ti je zem ľahká, milujem ťa a nie som v tom sama. Tvoja Bohdalka,“ zakončila svoj prejav.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: CT 1  |  Foto:  Facebook/Michal Janda, markiza.sk, YouTube | Video: Česká televize, Blesk.cz