Hoci Nemecko patrí k topfavoritom šampionátu, tréner Nemecka má rešpekt zo súperov. Vie, že ktokoľvek môže zmariť zlatý nemecký sen. Aj my!

Na sobotnej tlačovke Joachim Low zhodnotil, že Slovensko je futbalovo niekde inde ako posledný súper zo skupiny (Severné Írsko) a prirovnal naše kvality k Poľsku, s ktorým Nemecko nedokázalo v skupine vyhrať a ani mu streliť gól.

[sociallocker]”Slovensko je iný súper ako Severné Írsko. Myslím si, že sú oveľa silnejší. Koncom mája nás porazili, preto vieme o ich kvalitách. Majú dobrú obranu, a preto nebudeme mať taký priestor ako proti Severnému Írsku,” povedal nemecký tréner a dodal: “Preto zvažujem aj jednu alebo dve zmeny v základnej zostave.”

Následne vyzdvihol aj skalopevnú slovenskú defenzívu a rýchle protiútoky. Nezabudol ani na Hamšíka, ktorého označil za hráča svetovej triedy. Na záver však poznamenal, že verí, že nájde cestu ako postúpiť ďalej, keďže má v kádri hneď niekoľko “Hamšíkov”.

Favoritom je Nemecko, podľa bookmakerov majú Nemci pravdepodobnosť postupu okolo 75%. No futbal sa hrá na ihrisku, nie na papieri.

Zdroj: futbalreport.sk | Foto: Youtube[/sociallocker]