Televízia Joj sa rozhodla radikálne zasiahnuť do vysielania Novín o 17-tej. Po ôsmich rokoch, kedy diváci mohli sledovať aktuálne dianie zo Slovenska i zahraničia v popoludňajších hodinách, si budú musieť zvyknúť na zmeny. Čo si pre nás Jojka pripravila a ako na celú situáciu reagovala tvár týchto správ, Aneta Parišková?

Komerčné televízie neustále vedú medzi sebou boj vo väčšej sledovanosti. Divákov sa snažia prilákať k obrazovkám zaujímavým programom, ktorý ale podlieha neustálym premenám. Ako informoval portál mediaboom.sk, vedenie Jojky sa rozhodlo po dlhých rokoch zasiahnuť do štruktúry vysielania poobedňajších správ.

Spravodajstvo s názvom Noviny o 17-tej končí. Televízia však neostane bez podvečerného prísunu čerstvých informácii, formát sa totiž ponechá, len sa zmení čas vysielania. Doteraz boli Noviny o 17-tej konkurenciou pre Prvé televízne noviny na Markíze, keďže oba programy sa vysielali o 17-tej hodine. Po úprave štruktúry televíznych programov, budú diváci môcť sledovať vynovené spravodajstvo o 16-tej, teda o hodinku skôr ako boli naučení. V tomto čase sa do konkurencie dostávajú so správami RTVS. O názve sa zatiaľ špekuluje, no pravdepodobne pôjde o Noviny o 16-tej. Nová sezóna vysielania začína 5. septembra.

Topky.sk zisťovali, aký pohľad má na situáciu dlhoročná tvár tohto spravodajstva. Sympatická moderátorka Aneta Parišková je mamou troch detí a s tým sú spojené povinnosti popri práci. „V zásade sa pre mňa nič nemení. Iba prídem o hodinu skôr do práce a o hodinu skôr odchádzam. Vysielala som už v rôznych časoch, na obed, poobede, večer i v noci. Mne na vysielacom čase nezáleží, prispôsobím sa. Náplň mojej práce a príprava na vysielanie sa však nemení,“ povedala Aneta pre topky.sk.

Zdroj: topky.sk | Foto: Instagram