Prezidentské voľby sa blížia a stále jasnejšie sa javí, že do finále postúpia Peter Pellegrini a Ivan Korčok. V prvom i druhom kole by mali byť približne vyrovnanými súpermi. Avšak je prakticky isté, že Ivana Korčoka nebude voliť ani známy spisovateľ Jozef Banáš.

Už 75-ročný obľúbený súčasný spisovateľ a otec moderátorky Adély Vinczeovej sa smerom k Ivanovi Korčokovi vyjadril dosť ostro, pričom zvýraznil, že Korčokovi vždy išlo len o svoj osobný prospech a nikdy nie o Slovensko.

Sám poznamenal, že k politickým témam sa postupne vyjadruje menej, no tentokrát sa rozhodol napísať svoj názor na spolufavorita volieb.

Znenie jeho celého statusu si môžete prečítať priamo na konci článku, my sme vypichli len niekoľko vyjadrení:

  • Ivan, prečo si proti Slovensku?
  • Vždy bol uňho na prvom mieste jeho osobný záujem, jeho kariéra, napokon je kariérny diplomat.
  • Ešte väčší šok som zažil pri Tvojom neuveriteľne servilnom výroku o možnom zrušení práva veta v EÚ. Opäť Ťa citujem: „Ak pod rúškom suverenity a zachovania práva veta budeme naďalej takto postupovať, budeme vo svete absolútne bezvýznamní.“ Čiže Ty chceš, aby sa EÚ stala silným hráčom za cenu toho, že tí malí v nej prakticky prestanú politicky existovať. Vravíš, že „v najbližšom regióne sme bezvýznamní.“
  • Prečo chceš byť, ako zvyčajne, pápežskejší ako pápež?
  • Ak tvrdíš, že EÚ bude o to silnejšia, o čo budú slabší jej členovia, len ukazuješ, že tomu vôbec nerozumieš. Základný zákon fyziky je, že celok je taký silný, ako sú silné jeho časti. Douč sa to!
  • Svojim postojom k právu veta jasne hovoríš, že ako prípadný prezident budeš robiť nesvojprávnu a servilnú zahraničnú politiku. Nevylučujem, že snaživec Tvojho razenia bude aktívne prosiť Brusel o ďalších migrantov, pretože takýmito hlúpymi vyjadreniami hlúpu migračnú politiku Bruselu len podporuješ.

Zdroj | Foto: FB/ Jozef Banáš