Slovenský spisovateľ Jozef Banáš poskytol médiám plodné rozhovory o “novom” vnímaní ochorenia Covid-19. Ešte pred nakazením týmto vírusom bol považovaný za jeho odporcu a niektorými médiami označovaný dokonca za konšpirátora. Dáva si už dnes, po prekonaní koronavírusu, na vyjadrenia väčší pozor?

Jozef Banáš sa od prepuknutia pandémie netajil záujmom o zodpovedanie otázok na ochorenie Covid-19, ktoré mu podľa jeho slov vláda vo vyrozumeniach neposkytovala. Pre svoju zvedavosť tak pôsobil ako znevažovateľ a konšpirátor, on to však popiera a vinu pripisuje premiérovi a jeho spôsobu ozrejmovania informácií o víruse. Po prekonaní najťažších dní v nemocnici mu ale mnoho nejasností vysvetlil personál oddelenia, na ktorom sa liečil.

Dnes už vníma koronavírus opatrnejšie a priznáva, že následky ho sprevádzajú dodnes. Rozdiel v názoroch s dcérou Adelou Vinczeovou už prehodnotil: “Áno, rozprávali sme sa, ale ako som už povedal, po mojej osobnej skúsenosti s COVID-om im dávam za pravdu, nesmie sa to podceňovať,” priznáva pre Nový Čas Jozef Banáš.

Otca dostala do nemocnice práve Adela s manželom Viktorom, ktorí k rodičom prišli na návštevu. “Ťažko sa mi dýchalo. Manželka bola v tom čase tiež chorá, tak prišla Adela a rozhodla. Videla, ako na tom som, vraj to bolo v hodine dvanástej,” opisuje situáciu spisovateľ. “Budem úprimný a poviem, že som tam ležal a premýšľal aj o tom, že prečo tá moja pýcha dostala po nose. Predtým som si vravel, že sa nemám čoho báť, veď ako sedemdesiatnik som na tom kondične veľmi dobre. Športujem, nemám problém urobiť sto kľukov, chodím sa kúpať do ľadovej vody – čo sa mi môže stať?! A stalo sa,” opisuje dnes už s rešpektom.

Ako sa Jozef Banáš cíti dnes a čo mu ochorenie koronavírus prinieslo, prezradil pre týždenník Šarm. “Nastal zaujímavý úkaz – úbytok nielen váhy, ale najmä energie, takže to s fyzickou námahou nepreháňam, ale nútim sa do nej – najmä do pohybu do kopca v záhrade, aby so do tela pumpoval kyslík. Naozaj, prekvapujúco rýchlo sa unavím, nastal prudký pokles fyzickej výkonnosti, kým pred covidom som dal sto kľukov, teraz mám čo robiť s tridsiatimi. Musím byť trpezlivý. Už však dosť vysokým tempom a s nadšením píšem novú knihu,” prekvapuje spisovateľ.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Jozef Banáš, Šarm, Nový Čas | Foto: FB/Jozef Banáš