Je tomu len zopár hodín, čo celé Slovensko spoznalo definitívne výsledky parlamentných volieb 2020, kde o priazeň voličov bojovalo 25 politických strán. Kým po troch sezónach vládnutia porazil subjekt SMER-SD Igor Matovič, výrazné zmeny nastanú aj na poslaneckých postoch.

Uplynulú sobotu podišli k volebným urnám takmer 3 milióny voličov, pričom najväčší počet hlasov získala strana OĽANO. Slovenské stredopravicové konzervatívne politické hnutie malo na svojej kandidátke 150 nezávislých osobností a odborníkov, pričom voliči každej zo strán mali možnosť zakrúžkovať štyroch rôznych politikov, ktorých by chceli vidieť vo vláde. Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti mali vo svojich radoch rôznorodých kandidátov, medzi inými aj Gábora Grendela, bývalého tanečníka Erika Ňarjaša, či dokonca zabávača Jozefa Pročka. A práve ten prekvapil mnohých voličov azda najviac.

Aj keď spočiatku považovali kandidatúru bývalej televíznej hviezdy za vtip, opak sa stal pravdou. Jozef Pročko začal ešte pred mesiacmi výrazne upozorňovať na špinu na Slovensku, pričom množstvo fanúšikov ho vyzývalo k vstupu do politiky. Tak sa napokon aj stalo a v parlamentných voľbách bol zrejme najväčším prekvapením. Kým predsedu strany OĽANO samostatne zakrúžkovalo 498 740 voličov, Pročko od nich dostal neuveriteľných 74 866 hlasov a skončil na 17. mieste zo všetkých uchádzačov parlamentných volieb!

Vďaka Slovákom, ktorí ho na kandidátke zvolili, predbehol dlhodobo angažovaných politikov, ako Luciu Ďuriš Nicholsonovú, Alojza Hlinu, Eduarda Chmelára, Štefana Harabina, Erika Tomáša či Milana Krajniaka. “Bez vôle obyčajných ľudí na zmenu, by dnes nebol taký výsledok, ako sa udial. Slováci rozhodli, že chcú inú vládu. Veľké ďakujem za dôveru. O to viac hovorím, že urobím všetko pre to, aby sa už v našej Slovenskej kuchyni nekradlo. Vaša vôľa rozhodla a viem, odkiaľ som prišiel a čo chcem. Zodpovednosť práve začala,” napísal s pokorou Jozef svojim priaznivcom na sociálnej sieti.

Zoznam nových 150 poslancov ODHALENÝ: Tieto mená ovládnu parlament!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Jožo Pročko – stránka