Denno-denne vykonávajú slovenské laboratóriá tisíce nových RT-PCR testov na pandemické ochorenie koronavírus, pričom v posledných týždňoch sú počty nových pacientov priam šokujúce. Jedným z nich bol aj istý pán Jozef, ktorého rodina poslala po liečbe v banskobystricej nemocnici zdravotníkom srdcervúci dopis.

V Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici vykazujú lekári a zdravotnícky personál starostlivosť aj o pacientov, u ktorých nie je priebeh ochorenia Covid-19 práve najľahší. Jedným z tých, ktorí museli byť v dôsledku koronavírusu napojení na umelú pľúcnu ventiláciu, je aj istý Jozef. Jeho zdravotný stav sa napriek aktívnemu životnému štýlu výrazne skomplikoval a v zázrak verili predovšetkým jeho manželka s dvoma synmi.

Na základe fantastického prístupu lekárov, zdravotných sestier i ostatnému personálu sa muž dostal z najhoršieho von, no svojim záchrancom sa nestihol ani len poďakovať. Práve to napravil srdcervúcim listom, ktorý na sociálnej sieti Facebook zverejnila samotná Rooseveltova nemocnica. “Z tohto listu sme veľmi šťastní, pretože prinavrátiť zdravie ťažko chorému človeku je najväčšia satisfakcia a dôkaz, že naši zdravotníci vkladajú do svojej práce – svojho poslania veľa síl a odhodlania a nevzdávajú sa ani pri zdanlivo neriešiteľných prípadoch,” napísali dojatí zástupcovia nemocnice.

Kompletný prepis listu

“Milí lekári, milé zdravotné sestry, milý personál oddelenia ARO Rooseveltovej nemocnice B. Bystrica!

Koncom septembra som zažil v mojom živote nepríjemný „kotrmelec“ v podobe obojstranného zápalu pľúc spojeného s COVID-om. Úprimne, vzhľadom na môj životný štýl dennodenného športovania, zdravej stravy a dostatku spánku, som bol prekvapený, že som sa do takejto situácie vôbec dostal. Bohužiaľ som takto ochorel, až bolo treba volať vozidlo rýchlej záchrannej služby. Moja manželka zostala doma vystrašená s dvoma synmi a s otáznikmi, čo teraz a čo bude ďalej.

V mojom a vlastne v našom rodinnom nešťastí sme mali veľké šťastie, že som sa dostal do Vašich dobrých a zodpovedných rúk. Liečba pomocou pľúcnej ventilácie v umelom spánku bola náročná, ale vzhľadom na okolnosti veľmi užitočná. To hovorím ako rekonvalescent v domácej liečbe, ktorý dnes opäť znovu dýcha, chodí a naháňa stratené kilogramy a to všetko dva týždne po opustení Vášho oddelenia.

Čas rýchlo beží, náš život v rodine sa znovu vracia pomaly do normálu. Ja spolu s mojou rodinou však cítime ešte jeden dlh voči ľuďom, ktorí nám v ťažkom čase pomohli, a síce prejaviť vďaku, keďže sme to nestihli osobne. Tými ľuďmi ste vy, lekári a sestry, ktorí ste sa s veľkou odbornosťou, starostlivosťou, empatiou a úsmevom starali nielen o mňa pacienta, ale taktiež ste trpezlivo odovzdávali informácie a hlavne pokoj mojej manželke Veronike.

ZA TO VÁM CHCEME VEĽMI POĎAKOVAŤ !

Ostanete v našich mysliach ako niekto, kto nám veľmi pomohol a kto nám ukázal príklad správania sa a starostlivosti o ľudí v núdzi a v chorobe, pričom sami dennodenne riskujete možnosť nákazy Covid-om. DOVOĽTE NÁM NA ZÁVER TOHTO LISTU VÁM POPRIAŤ VEĽA ZDRAVIA, OSOBNÝCH A TIEŽ PRACOVNÝCH ÚSPECHOV V PODOBE VYLIEČENÝCH PACIENTOV! S úctou! Jozef K. s manželkou Veronikou a synmi…”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Rooseveltova nemocnica