Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zasahovali 29. januára na viacerých miestach Slovenska kvôli akcií Mýtnik. Zadržaných bolo deväť osôb, no podnikateľ Jozef Brhel nemohol byť zatknutý, keďže sa nachádzal v zahraničí. Po jeho návrate na Slovensko mali udalosti rýchly spád.

Po zásahu NAKA, kedy bol zadržaný Peter Brhel, sa napokon na Slovensko dostavil aj jeho brat Jozef Brhel. Podnikateľ prišiel na Prezídium policajného zboru v sprievode svojho právneho zástupcu včera (2. februára) v ranných hodinách. Následne sa podrobil 6-hodinovému vypočúvania zo strany vyšetrovateľa.

Po výpovedi bol vzatý do cely predbežného zadržania, kde milionár absolvoval vstupnú prehliadku. Jeho zdravotný stav sa však náhle tak zhoršil, že bol vo večerných hodinách hospitalizovaný v nemocnici v Bratislave.

Podľa informácií portálu tvnoviny.sk trpí Brhel vážnou zdravotnou diagnózou a momentálne sa nachádza na oddelení psychiatrie. Podľa slov obhajcu Ľudovíta Štangloviča jeho klient všetky obvinenia kategoricky poprel, no s vyšetrovateľmi sa rozhodol spolupracovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: makriza.sk, TA3