Známy zabávač Jožo Pročko, počas volieb uverejnil na Facebooku fotografiu s volebným lístkom. Za to, čo s lístkom spravil dostal vysokú pokutu.

[sociallocker]Na fotografii Pročko drží volebný lístok strany Smer. Celú stranu tohto hlasovacieho lístka preškrtol a napísal “DOSŤ BOLO”. Práve za túto fotografiu uznal súd Joža Pročka vinným z porušenia zákonu o voľbách. Dostal za to pokutu 500 eur.

12795517_10207752823353098_3479948895359229850_n
Za túto fotografiu musí zaplatiť pokutu 500 eur

Takto sa ku spomínanej pokute vyjadril Pročko: “Po odvolení som vhodil všetky zvyšné volebné lístky do koša, kde mi kázali. Nikto z Volebnej Okrskovej komisie ma nevidel nič vynášať von. Po uverejnení fotografie predseda Volebnej komisie v Halíči dostal telefonát, že Pročko má profilovku s volebným lístkom SMER. Napísal zápis, že som vraj vyniesol lístok. To som sa dozvedel dnes. Pokutu 500 € mi dali za to, že som vraj porušil moratórium. Apropo,  pokuta za vynášanie volebného lístka je 33 €. Ako však hovorí čelný predstaviteľ SMERU – vyhraj voľby a môžeš všetko.”

Dnes sa znovu vyjadril k tejto udalosti: “OU ma nevypočul, nedovolil mi vyjadriť sa. Celá komisia videla, ako som vhodil lístky do koša.” Pročko hovorí, že dostal pokutu za porušenie moratória a za to, že na verejnom mieste propagoval či hanil v čase volieb volebnú stranu. Dodáva, že v histórii Slovenska je priekopník, pretože ešte nikdy nikto nedostal takúto pokutu.

1 časť
1.časť rozsudku
2 časť
2.časť rozsudku
U04V.strana3_jpg
3.časť rozsudku

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Facebook / Jožo Pročko [/sociallocker]