Pred pár dňami sa uskutočnilo rokovanie vlády, kde sa hlasovalo o znížení platov funkcionárov, pričom návrh zákona neprešiel. Po medializovaní hlasovania sa celá vec začína rozuzlovať a naberá úplne iný smer. K údajnému hyenizmu politikov sa najnovšie vyjadril aj poslanec Jozef Pročko.

Marian Kotleba pred pár dňami na rokovaní vlády navrhol zníženie platov funkcionárov o 33 %. Za návrh zákona zahlasovalo iba šestnásť poslancov, pričom v parlamente sa nachádzalo 127 politikov. Slováci tak začali hromadne kritizovať konanie mnohých poslancov na čele s premiérom Igorom Matovičom.

Okamžite zareagoval Jozef Bubnár zo strany OĽaNO, ktorý vysvetlil, že prijatie procedurálneho návrhu nemôže zmeniť plat poslancov. Je nutný návrh zákona s prvým, druhým, tretím čítaním a následným podpisom prezidentky. Podľa jeho slov, predseda strany ĽSNS všetky tieto pravidlá pozná a z jeho strany išlo iba o nečistú hru.

Najnovšie sa k celému hlasovaniu vyjadril aj Jožo Pročko, ktorý musel taktiež čeliť urážkam zo strany ľudí. Na nekalú hru Kotlebu upozornil aj on. Jedným dychom však uviedol, že celý jeho poslanecký plat bude darovaný ľuďom, ktorí to potrebujú. Urobiť tak majú aj jeho kolegovia. Na Slovákov mal však aj dôležitú prosbu, ktorú si môžete vypočuť vo videu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: Facebook/Jožo Pročko  |  Foto: Facebook/Jožo Pročko, Národná rada SR