Líder skupiny Elán sa sťažuje. Nepáči sa mu, že majú oveľa menej koncertov. Prezradil aj to, prečo prichádza o veľa peňazí. Suma, ktorú pýtajú za koncert je ale poriadne vysoká!

[sociallocker]Spevákovi sa dnes žije oveľa horšie ako kedysi, tvrdí. Pre aktualne.cz sa posťažoval na túto dobu. V minulosti hrali aj 250 koncertov ročne, dnes je to iba asi 15 koncertov. Ich koncerty sú ale vraj veľmi drahé. Jeden stojí asi 111 000 eur. Tvrdí, že je to najmä kvôli vysokým nákladom na aparatúru a inú organizáciu. Aj kvôli tejto sume majú málo koncertov, myslí si. Okrem toho sa Ráž sťažuje na fungovanie autorského práva. Kvôli tomu prichádzajú o množstvo peňazí. Na novom CD vraj zarobia iba prvé dni, lebo potom nastúpia “piráti”.

Ľudia ich vraj stále “žerú”. Hrá však už iba kvôli ostatným členom kapely

“Svet je horší, dane sú vyššie, smerujeme k vojne…svet sa mení, ale my sme stále rovnakí. My sme boli dobrí pred 30 rokmi a sme dobrí aj teraz,” povedal pre aktualne.cz spevák. “Mne sa v tom bývalom režime nežilo až tak zle. V kapitalizme je najväčší šéf ten najväčší od*bávač.  Komunizmus je ideologicky správnejší režim, lenže ľudia to neuniesli, ľudia to nedokázali, lebo sú blbí. Kapitalizmus je cesta do pekla,” tvrdí komunista, ako sa sám Jožo nazval. Myslí si, že Rusko nie je hrozba, ale istota. On sa bojí Ameriky.

S muzikou sa veľmi ťažko zarábajú peniaze. “Aj keď sme najúspešnejšia kapela, aká tu kedy bola, tak sa v peniazoch netopíme,” posťažoval sa líder skupiny Elán. Prezradil, že by chcel o dva roky s hudbou skončiť. Teraz vraj ešte stále hrá len kvôli ostatným členom kapely. Hovorí, že ľudia ich “žerú”, ale treba skončiť, kým ešte na nich ľudia chodia. V rozhovore pre český portál aktualne.cz sa snažil odpovedať takmer vždy po česky. Celý rozhovor si môžete pozrieť TU. 

Zdroj: aktualne.cz | Foto: sk.wikipedia.org, youtube.com[/sociallocker]