Smutný prípad zavraždeného Tomáša († 16) sa prekvapivo zvrtol vo chvíli, keď polícia obvinila zo zločinu jeho najlepšiu kamarátku Juditu (16). Tá si pred pár hodinami vypočula slová sudcu, no v ťažký deň ju neprišiel podporiť nikto, všetci totiž plakali na Tomášovom pohrebe.

Tomáš a Judita mali byť nerozluční kamaráti, ktorí sa pravidelne stretávali, a dokonca plánovali spoločný výlet do Londýna. Toho sa však nedočkali a Tomáš prehral svoj boj o život po 21 bodných ranách. Hoci sa všetci domnievali, že útočníkom bol falošný plynár, čoskoro došlo v tragédii k veľkému zvratu.

Polícia totiž obvinila jeho kamarátku Juditu, ktorá si pred pár hodinami vypočula tvrdé slová sudcu v Žiline. Jej kamaráti, susedia a spolužiaci nedokážu pochopiť, čo sa v osudný deň udialo, keďže obidvoch poznali ako nekonfliktných a milých mladých ľudí. Mladé dievča sa však postavilo pred súd, ktorý po 30 minútach rozhodol o treste. Podľa jej právnika sa k činu nepriznala a odmietol sa vyjadriť aj k podozreniu z užitia drog či k údajnej verzii o falošnom odpočtárovi. V sieni sa však nenachádzal nik, kto by mladé dievča prišiel podporiť.

Všetci sa totiž chystali na smutnú udalosť. O pár hodín po jej súde sa začínal pohreb Tomáša, ktorého prišli na jeho poslednej ceste odprevadiť blízki aj kamaráti. Po dojemnej omši sa pobrali rodičia chlapca na cintorín, no užialenú mamu museli už počas obradu podopierať. Svojho milovaného chlapca, ktorý mal život len pred sebou, pochovali podľa informácii Nového Času v bielej rakve. Rodičia oboch rodín ale nemajú cítiť nenávisť a na zádušnej omši si mali dokonca podať ruky.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Tomáš T., Judita K.