Písal sa rok 2007, keď sa začali celým svetom šíriť fotografie 3-ročného dievčatka, ktoré zmizlo počas noci. Nezvestná Britka si získala obrovskú pozornosť médií, no jej zmiznutie vynáralo množstvo otáznikov. Od osudného dňa uplynulo takmer 16 rokov a rodičia stále nemôžu objať svoju milovanú dcérku.

Madeleine Beth McCann, prezývaná “Maddie”, zmizla 3. mája 2007 v Portugalsku, kde spoločne s rodinou trávili dovolenku. Dievčatko bolo unesené z hotelovej izby, pričom jeho rodičia a priatelia sedeli v hotelovej reštaurácii. Každú polhodinu mal jeden z nich kontrolovať všetky deti, no pri jednej z obhliadok Maddie neležala v posteli a okno bolo otvorené.

Po dievčatku bolo okamžite zahájené rozsiahle pátranie. V priebehu rokov sa objavilo niekoľko dôležitých stôp a natočilo sa množstvo reportáží i dokumentárnych filmov. Istý čas boli za podozrivých považovaní aj rodičia nezvestného dieťaťa. Pravidelne sa objavovali fotografie nezvestných dievčat, pričom členovia rodiny i novinári hľadali podobnosť s maloletou, ktorá zmizla.

Tentokrát si získala pozornosť 21-ročná Julia Faustyna z Poľska. Neverí svojím rodičom, že sú jej biologickými matkou a otcom a podozrieva ich z klamstva. Je čoraz viac presvedčená, že je dlho strateným dievčatkom. „Mám podobné oči, typ tváre, uší, pier, mala som medzierku medzi zubami,“ napísala na sociálnej sieti.

Poľka tvrdí, že jej snahu zistiť pravdu ignoruje polícia v Spojenom kráľovstve aj v Poľsku. Rozhodla sa preto využiť silu sociálnych sietí, aby sa dostala do kontaktu s rodičmi Maddie. ,,Myslím si, že som možno Madeleine. Potrebujem test DNA,” vyhlásila Julia, ktorú poháňa veľmi silná spomienka z detstva. ,,Bola to dovolenka na teplom mieste, kde bola pláž a biele alebo veľmi svetlé budovy s apartmánmi. Pamätám si, že som na pláži videla korytnačky. V tejto spomienke nevidím moju rodinu,” vysvetlila mladá žena, ktorá sa domnieva, že mohlo ísť o Portugalsko, kde zmizlo vtedy iba 3-ročné dieťa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

https://www.instagram.com/p/CowVQJAtAhB/

Zdroj: marca.com, IG/iammadeleinem­ccan | Foto: Twitter/New York Post, IG/iammadeleinem­ccan | Video: TikTok/jodierebeccaxoxx