V stredu večer prišli o život dvaja mladí muži vo veku do 30 rokov a jedna čašníčka bola so zraneniami prevezená do nemocnice. Za streľbu pred bratislavským podnikom je zodpovedný 18-ročný Juraj, ktorého našla polícia vo štvrtok ráno bez známok života. 

Na Zámockej ulici v Bratislave boli v stredu večer zastrelení Matúš a Juraj vo veku do 30 rokov. Zranená čašníčka bola hospitalizovaná, pričom má byť aktuálne mimo ohrozenia života. Polícia vo štvrtok ráno páchateľa našla mŕtveho. Ten ešte po spáchaní ohavného zločinu stihol publikovať na sociálnej sieti otrasné slová.

Strelcom z Bratislavy bol podľa informácií DenníkaN 18-ročný študent Juraj Krajčík, ktorý na sociálnej sieti pravidelne zverejňoval extrémistické texty zamerané voči Židom či LGBTI komunite. Išlo o Slováka, ktorý mal podľa slov bezpečnostného analytika Radovana Bránika vysoké IQ a študoval na škole pre nadané deti. Motív jeho činu nebol osobný, pričom mladí muži boli pre neho len predstaviteľmi gay komunity, ktorú nenávidel.

Ako sa ukázalo, Juraj bol synom Juraja Krajčíka staršieho, ktorý sa chcel v parlamentných voľbách dostať do politiky. Na kandidátke strany Štefana Harabina Vlasť sa v roku 2020 uchádzal o hlasy voličov pod číslom 50. Strana sa však do parlamentu nedostala. Polícia má aktuálne pracovať s podozrením, že mladík mal strelnú zbraň zobrať práve otcovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Radovan Bránik │ Foto: Twitter, FB/Polícia SR – Bratislavský kraj