Po dlhých šiestich rokoch to vyzerá, že herec Juraj Mokrý (39) a riaditeľ divadla Aréna, Juraj Kukura (69) si opäť vedia prísť na meno. Obaja sa vyjadrujú opatrne a tak je to otázne ako ich vzťah bude v budúcnosti vyzerať.

[sociallocker]Juraj Mokrý bol pred šiestimi rokmi súčasťou predstavenia Traja kamaráti, kde hral jednu z hlavných postáv. Divadlo sa tak stalo jeho hlavným príjmom. Predstavenie bolo pravidelne vypredané a tešilo sa veľkému úspechu. No z dôvodu, ktorý je dodnes neznámy Mokrý sa nedostavil na plánované predstavenia a v tomto prípade nemal herec náhradníka. Každý, kto bol súčasťou predstavenia mal pocit, že ich Juraj podrazil.

Samotné divadlo na čele s riaditeľom Jurajom Kukurom považovalo túto absenciu za hrubé porušenie hereckej etiky. Medzi hercom a divadlom nastalo nepríjemné napätie, ktoré sa vyvrcholilo, keď Mokrý uviedol, že svoju neprítomnosť ohlásil vopred.

No vyzerá to tak, že vojnová sekera je konečne zakopaná. Divadlo ponúklo Jurajovi hlavnú hereckú rolu v predstavení Podvolenie. Mokrý si tak opäť môže získať dôveru divadla a špeciálne aj riaditeľa Kukuru. Juraj Kukura uviedol, že všetky problémy s Mokrým sú zažehnané a Mokrý sa vyjadril podobne.

 „V každom prípade chcem vyjadriť slová vďaky hlavne divadlu, riaditeľovi tohto divadla, ktorý mi dal rukavicu s teflonovým viazaním a zasadili sme stromček. Ja som sa mu snažil počas skúšobného obdobia vytvoriť podmienky, aby sa dalo so mnou narábať v rámci možností. Som materiál, ktorý potrebuje formovať aj takto na sklonku kariéry,“ prezradil Mokrý pre pluska.sk.

Zdroj: Pluska.sk  |  Foto: Facebook
[/sociallocker]