Juraj Tabáček, známy ako Šoko je obľúbeným stand-up komikom, ktorého poznajú predovšetkým zástupcovia mladšej generácie. Pre Šoka je typické hlavne šušlanie, umocňujúce zážitok z jeho vystúpení. Jurajove začiatky však neboli jednoduché. O trapase, ktorý sa mu kedysi stal, porozprával v relácii Všetko čo mám rád.

Stand-up comedy je čoraz viac rozširujúcim sa spôsobom zábavy. Diváci sa síce zabávajú, ale umelcovi veľakrát do smiechu vôbec nie je. Je totiž náročné, postaviť sa pred dav neznámych ľudí, ktorí si zaplatia za zážitok a sypať z rukáva jeden vtip za druhým. Predovšetkým začiatky stand-up komikov sú náročné a svoje o tom vie aj Šoko.

Ten ešte pred rokmi prijal pozvanie Jána Gorduliča, do jeho zábavnej šou. Ako nováčik sa mal publiku prihovoriť v dvoch vstupoch. Prvý mu podľa jeho slov celkom vyšiel, druhý sa však nezaobišiel bez problémov. Šoko sa snažil ako mohol, no napriek tomu už nebol taký zábavný. Všelijakými kľučkami sa snažil odpútať pozornosť od svojej nervozity, až nakoniec úplne odišiel z pódia.

Našťastie má už Šoko tieto časy za sebou a dnes dokáže improvizovať takmer v každej situácii, ktorú mu vystúpenie prinesie. Vychutnajte si jedno z Jurajových vystúpení.

Foto: Instagram | Video: youtube