Hokejistovi Jurajovi Valachovi sa pred pár rokmi otočil život naruby. Oženil sa a spoločne s manželkou sa tešili na dvojičky. V priebehu pár minút sa však eufória zmenila na nočnú moru. Pomocnú ruku mu napokon podala nielen najbližšia rodina, ale aj kolegovia. 

Manželka slovenského hokejistu v roku 2016 skolabovala počas horúčav, pričom bola v šiestom mesiaci tehotenstva. 25-ročná Simona utrpela mozgovú porážku, v dôsledku čoho sa ju, žiaľ, nepodarilo zachrániť, no lekári ešte stihli priviesť na svet Jerguša a Amálku. Ďalšia rana prišla, keď vyšetrenia preukázali, že syn športovca má poškodený mozog. Nechodí, neposadí sa a ani nerozpráva.

Juraj Valach chce synovi dopriať tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť v podobe denného cvičenia, rehabilitácii či návštev špeciálnej škôlky, pričom má na pleciach vysoké finančné výdavky. V ťažkom boji mu najnovšie pomohli rivali na ľade. Pred pár dňami sa totiž uskutočnil zápas medzi HC Košice a HC Slovan, v ktorom hrá práve mladý vdovec. Košickí hokejisti si obliekli špeciálnu oranžovú edíciu dresov, ktoré sa už momentálne nachádzajú v dražbe.

Úžasným gestom chcú športovci ukázať, že na ľade sú síce súpermi, no v prvom rade sú ľuďmi, ktorí chcú pomôcť. ,,…výťažok venujeme Jurajovi Valachovi a budeme dúfať, že mu finančné prostriedky aspoň trochu pomôžu v starostlivosti o jeho deti. Zároveň chceme aj týmto krokom poukázať na fakt, že všetci hokejisti hrajúci pod neustálym tlakom sú ľudia so svojimi údelmi a osudmi… Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja do aukcie, alebo svoj príspevok v akejkoľvek výške poukážu priamo Jurajovi,“ napísali na sociálnej sieti košickí Oceliari. Aukcia trvá do 4. decembra.

Aukcie sa môžete zúčastniť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: HC Košice | Foto: FB/HC Košice (oficiálna stránka), IG/jjvalach, FB/Juraj Valach